top of page

פרוייקטים

2

 מסע בשביל ישראל

עמותת אשכולות בעמק ובהר, החליטה לצאת לטבע, לצעוד בשביל ישראל, להיות חלק מההולכים בשביל, לחוות את השביל, לפגוש את ההולכים בו ולהיות חלק מקבוצה גדולה ורחבה של מטיילים ההולכת יום יום, שנה שנה בשביל.

מטרת המסע בשביל ישראל עבור החניכים, כולם כידוע בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית, הוא לצאת אל החברה, אל הטבע, לצעוד על משטחי קרקע שונים, לצאת מהשגרה, להתגבר על קושי, ליצור קשר בין המסגרות השונות לקבל את השונה והאחר. לפגוש אנשים אחרים, שגם הם צועדים בשביל ועושים את אותה

הדרך...

קרא עוד

תערוכת צילום

במהלך השנתיים האחרונות התקיים חוג צילום במכללת עמק יזרעאל  בו השתתפו 20  חברים מחוות תלמים ומע"ש עירון.

"חוות תלמים" הינה חווה חקלאית שיקומית  לאנשים בוגרים בעלי מוגבלות  התפתחותית שכלית  ואנשים על הרצף האוטיסטי . מטרת החווה,  לתת מענה תעסוקתי  עם שכר בצדו. מועסקים בה כ- 100 חברים  שמגיעים מערים קיבוצים וכפרים ערבים מכל אזור הצפון . המקום מספק לחברי הקהילה עבודה חקלאית, בעיקרה  ולצד העבודה מתקיים מערך של פעילויות העשרה  בתחומי האמנות והספורט. מע"ש  מעלה עירון הוא מרכז תעסוקתי אליו מגיעים חברים מיישובי ואדי ערה ועירון ומועסקים במקום בעבודות שונות ובעבודות יצירה

קרא עוד

4

1

מרכז מבקרים בחוות תלמים 

חוויה בחווה - חוות תלמים 

אנו מבקשים להזמין אתכם לביקור וחוויה מיוחדת בחוות תלמים בקיבוץ מגידו– חווה לחקלאות אורגנית בה מועסקים  כ 120 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית – הנקראים "חברים". את הביקור וההסבר מנהלים החברים מהחווה.

בכניסה לחווה הוקם מרכז מבקרים שמטרתו הפגיש את האורחים המגיעים לחווה עם

קרא עוד

 מרוץ הר לעמק

הר לעמק פועלת כעמותה ללא מטרות רווח, במטרה לקדם ריצות ארוכות וחיבור אל הטבע ואיכות הסביבה. חברי הקבוצה, תושבי הישוב הקהילתי 'תמרת' שבלב עמק יזרעאל, עוסקים בפעילויות ספורטיביות – בעיקר ריצות למרחקים ארוכים במסגרת קבוצת 'גל בעמק'. את מרוץ השליחים 'הר לעמק' יזמו חברי העמותה לאחר התנסות מוצלחת במרוצים דומים בארצות הברית. מטרת הקבוצה היא להפעיל את מרוץ השליחים 'הר לעמק' בכל שנה, בליל הירח המלא הראשון שלאחר הפסח. הרעיון הוא לשתף את משתתפי המרוץ עם האהבה לריצות למרחקים ארוכים, התאמה לדרגות קושי שונות כל אחד על פי מידתו, שילוב בין רץ הבודד לקבוצה וחיבור אל הנופים המרהיבים של צפון הארץ. נוסף על חברי העמותה, פועלים מאות המתנדבים, רובם תושבי 'תמרת' ועוד רבים אחרים, שתורמים מזמנם הפנוי חודשים ארוכים לפני המרוץ, וביום המרוץ עצמו. בזכותם, הפך הרעיון למציאות. תודה לכולם!

קרא עוד

3

6

תאטרון שחור

ההצגה של תיאטרון "תעתוע" מתקיימת בחשיכה מוחלטת והשחקנים על הבמה לובשים שחורים. על הבגדים השחורים מוצמדים חפצים המוארים באור אולטרא-סגול, דבר שיוצר את האשליה שהחפצים מרחפים לבד על הבמה.

אי אפשר לראות את השחקנים בחושך. ההבדלים בין שחקנים 'רגילים' לשחקנים עם מגבלה שכלית מתבטלים. רק הכישרון נשאר.

תיאטרון תעתוע הינו תיאטרון שחקנים עם מגבלה שכלית של עמותת אשכולות בעמק ובהר. תעתוע הוא "תיאטרון שחור":  ז'אנר שהתפתח במזרח אירופה, והפך להיות מפורסם במיוחד בעיר פראג. בישראל הועלו פרויקטים מעטים של תיאטרון שחור, דבר שהופך את תיאטרון תעתוע לתיאטרון ייחודי בתחומו.

למה תיאטרון שחור?

קרא עוד

4

חוות רכיבה בחוות תלמים

תלמים תעסוקה במגידו, חווה תעסוקתית שיקומית לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בעלי מגוון של תסמונות ולקויות, בין השאר, אוטיזם, תסמונת דאון, מוגבלות שכלית התפתחותית ועוד.

תלמים היא חווה חקלאית בה יש דיר פעיל לבשר, גינות ירק אורגניות וכן חדרים של סדנאות ואומנויות.

בתלמים תמיד היו סוסים כחלק מהנוף החקלאי אשר לא שימשו לרכיבה.

לאחרונה, עם גדילת החווה, העלייה במספר החברים המגיעים לעבוד כאן עקב ביקוש גבוה, עלה הצורך להקים קבוצות עבודה נוספות. לאחר חשיבה רבה הוחלט על הקמת קבוצת סוסים. קבוצה של חברים שתעבוד עם הסוסים בחווה ותלמד ממשק וטיפול בסוס כולל תזונה, וטרינריה, אחזקה, ציוד ואיכוף.

קרא עוד

5

bottom of page