top of page

מעון רמת טבריה

בנוף המזמין הזה פועלת קהילה ייחודית המספקת את כל צרכיהם של דייריה. 260 הדיירים, שהצעיר בהם הוא 15 והמבוגר בן 87, נהנים ממגוון רחב של שירותים: החל ממכבסה ומטבח, עבור במרפאה, שירותי טיפול פרא-רפואיים ופסיכו-סוציאליים וכלה בחינוך, תעסוקה ותרבות. לרשות הדיירים עומד צוות גדול ומקצועי: פסיכולוג, פסיכיאטר, רופא כללי, נוירולוג, אחיות, פיזיותרפיסטים, מטפלים פרא-רפואיים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך, אנשי ניהול ואנשי טיפול.

הדייר, כך מאמינים ברמת טבריה, הוא הלקוח המרכזי של המעון. לכן, הפעילות והשירותים שניתנים לו מותאמים לרצונו, למצבו, למידת יכולת הבחירה שלו וליכולת של משפחתו.

להיות בקשר עם העולם שבחוץ

למרות שהוא מספק לדייריו את כל צרכיהם, צוות המעון רואה בקשר עם הקהילה בעיר טבריה חשיבות רבה. מסיבה זאת, הדיירים משולבים בחוגים בקהילה, יוצאים לטיולים ולקייטנות בסביבה ונמצאים בקשר עם מתנדבים מבתי ספר באזור.

 

צוות המעון מאמין בהידוק את הקשר עם משפחות הדיירים. רמת טבריה מקיים אירועים משותפים וערבי הורים, מסייע בהסעות הדיירים לבתיהם ומטפח את הקשר הטלפוני בין הדיירים להורים על בסיס שבועי.

חיי היום יום: שמירה על סדר יום קבוע

הדיירים ברמת טבריה משקימים בשעה 06:00. המטפלים בביתנים נמצאים שם כדי לסייע לכל דייר על פי צרכיו השונים. דיירים עצמאיים מסוגלים לבצע לבד את פעולות הבוקר, אבל דיירים אחרים מסתייעים בצוות כדי להתקלח ולהתלבש. ב- 07:45 הם אוכלים את ארוחת הבוקר בביתנים. בתום ארוחת הבוקר, ב- 08:30, מתפזרי הדיירים לביה"ס, לעבודה או לתעסוקה טיפולית.

תעסוקה: כל אחד על פי יכולתו

ברמת טבריה מאמינים שעבודה היא מרכיב בסיסי בחייו של אדם ויש לה השפעה מכרעת על מעמדו ועל הדימוי העצמי שלו. הדיירים נשלחים לעבודה, כל אחד לפי יכולתו: אחדים משולבים במע"ש (מרכז עבודה שיקומי) ובתעסוקה טיפולית. אחרים יוצאים לעבוד בקהילה בעבודות שונות, כמו סיטונאות, מאפיות ומרכזי קניות.

לאחרונה נפתחה סדנת קרמיקה בשם "מיוחדת", כנסו לקישור וראו את המוצרים הראשונים של הסדנא

חינוך: בית הספר "הדקלים"

דיירים בגילאי חינוך חובה (6-21) לומדים בבית ספר "הדקלים" שנמצא קרוב למעון. בית הספר מפתח בקרב תלמידיו את היכולת לנהל חיים עצמאים, מפתח יכולות אקדמיות, מחנך לחיי עבודה ולשילוב הפרט בקהילה. רמת טבריה נמצא בקשר מתמיד עם בית הספר ועובד אתו בשיתוף פעולה.

תרבות ופנאי

אחרי שאכלו ארוחת צהריים בשעה 13:00 ונחו את מנוחת הצהריים ב-14:00, נהנים הדיירים ממגוון רחב של חוגים ופעילות חברתיות שונות.

רמת טבריה מפעיל חוגי מוסיקה, אומנות, תנועה, טיפול בבעלי חיים, כלכלת בית, יוגה, שיאצו, טיפול בשמנים ארומתרפיים, חדר כושר, ספורט, אופנים, טיפול גינוני וטיפוח החן. המעון הקים להקת מחול ותיאטרון, והוא מאפשר לדייריו לצאת לבית הכנסת, לצופים, לערבי דיסקו ולהקרנות סרטים. ב-19:00 אוכלים דיירי רמת טבריה ארוחת ערב. פעילויות שונות נמשכות עד השעה 22:00.

 

את הפעילויות במעון מלווים מתנדבים רבים, שמהווים חלק בלתי נפרד מחיי ההווי של הדיירים ותורמים תרומה גדולה בנוכחותם הפעילה.

שרותי דיור: צביון משפחתי וחם

רמת טבריה הוא מעון של ביתנים נעימים ומזמינים. דיירים ודיירות חיים בנפרד, מחולקים לפי גילם ורמתם התפקודית. צוות מדריכים נמצא בביתנים 24 שעות ביממה. הוא שם כדי להשגיח, להפעיל ולסייע.

המעון מנסה לשוות לבתים צביון משפחתי וחם. בכל בית נמצאים אנשי טיפול קבועים, שיודעים לתת את תשומת הלב בזמן וברגע הנכון ולסייע לדיירים בתפקודי היומיום כמו רחצה, שירותים, לבוש, אכילה וניידות. בבתים יש מערכות סלון נוחות, מטבח וחדר אוכל.

דירה משולבת בקהילה

המעון מחזיק בדירה משולבת בקהילה. זאת וילה בשכונת מגורים שמסוגלת לאכלס כ-20 דיירים ודיירות ובליווי מדריכים צמודים. הדיירים בווילה נהנים ממסגרת חיים פתוחה יותר בתוך הקהילה.

מרפאה: 24 שעות ביממה

מרפאת המעון מאוישת 24 שעות ביממה על ידי צוות גדול הכולל רופא משפחה, אחות אחראית ו-8 אחיות. המרפאה נותנת שירותים רפואיים וסיעודיים שוטפים. במקביל, היא מנהלת מעקב אחר מצבם הסיעודי והרפואי של הדיירים, מעניקה טיפול תרופתי ומפנה את אלה שזקוקים לכך למומחים והיועצים המקצועיים במעון.

תזונה: אוכלים ביחד

כדי להבטיח את איכות האוכל של הדיירים, החליט צוות העובדים להפעיל מטבח משותף לדיירים ולעובדים. במטבח בונים תפריט שבועי לכל דיירי המעון. במקביל, מתאימים תפריטים אישיים לאלה שזקוקים לכך, כדי למנוע השמנת יתר, תת תזונה, בעיות לב ולחץ דם.

מדי שנה זוכה כל דייר להערכה תזונתית. הערכה כוללת בדיקות דם כלליות ומעקב משקל, שמתקיים מספר פעמים בשנה. ישיבות ההערכה התזונתית מתקיימות בביתנים ובהן נוכחים הדיאטנית, מטפלי הביתן, מדריכי הבית ואם הבית.

שירות סוציאלי ותכנית קידום אישיות

ברמת טבריה פועל צוות פסיכו-סוציאלי מרשים הכולל שלוש עובדות סוציאליות ופסיכולוג. הצוות דואג לזכויות הדיירים, תומך במשפחת הדייר ובצוות הטיפולי ומפתח את הקשר עם הקהילה ועם המתנדבים.

במעון נבנו תכניות לקידום אישיות. במסגרתן מוזמנות משפחות הדיירים כדי לקבל מידע על בנם / בתם ולהשתתף בקידומו/ה. בעקבות השיחות עם המשפחות, המעון שולח את הדייר לפעילות או טיפול מתאימים.

נופש

בחופשת הקיץ משתתפים הדיירים בתכניות נופש מגוונות: טיולים קצרים ברחבי הארץ, פעילויות קיץ במעון וביקור באתרי נופש שונים בארץ ובחו"ל: אילת, מטולה, ערד, טורקיה, יוון ועוד.

נופשון

במעון פועל נופשון שנועד לאפשר להורים, לאפוטרופוס או למשפחה אומנת לצאת לחופשה או ביקור ולהשאיר את ילדם במסגרת מקצועית ומוכרת על ידי משרד הרווחה.

בנופשון נהנה החוסה מכל השירותים שמוצעים ברמת טבריה: 5 ארוחות ביום, תעסוקה, טיולים, חוגים ושאר פעילויות.                  

החוסה יכול להישאר בנופשון עד 15 יום. ניתן גם לפרוש את 15 הימים לכל אורך השנה. במקרים מיוחדים, ניתן להאריך את השהות ל-30 יום באישור המפקח המחוזי של האגף לטיפול באדם המפגר. במקרים בהן מתעוררות בעיות תפקודיות אצל החוסה, ניתן להאריך את השהות ל- 45 יום באישור צוות הפקוח של האגף לטיפול באדם המפגר.

הורים שמעוניינים להאריך את חופשתם רשאים להשאיר את ילדם מעבר לימים שאושרו. במקרה כזה, ההורים ישלמו את מלוא העלות ישירות לנופשון.

 

צרו קשר

 

לפניות צרו קשר עם בתיה, רכזת חינוך:

 

טלפון: 050-8330460 או 04-6731241

 

פקס: 04-6371003

 

דוא"ל: batya@maonrt.net

 

www.maonrt.net

 

כתובת: בית הילל 27 טבריה עילית ת.ד. 

bottom of page