חוות רכיבה בחוות תלמים    לקביעת שיעורים 0504921112

תלמים תעסוקה במגידו, חווה תעסוקתית שיקומית לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בעלי מגוון של תסמונות ולקויות, בין השאר, אוטיזם, תסמונת דאון, מוגבלות שכלית התפתחותית ועוד.

תלמים היא חווה חקלאית בה יש דיר פעיל לבשר, גינות ירק אורגניות וכן חדרים של סדנאות ואומנויות.

בתלמים תמיד היו סוסים כחלק מהנוף החקלאי אשר לא שימשו לרכיבה.

לאחרונה, עם התרחבות החווה, ועלייה במספר החברים המגיעים לעבוד כאן עקב ביקוש גבוה, עלה הצורך להקים קבוצות עבודה נוספות. לאחר חשיבה רבה הוחלט על הקמת "קבוצת סוסים". קבוצה של חברים שתעבוד עם הסוסים בחווה ותלמד ממשק וטיפול בסוס כולל תזונה, וטרינריה, אחזקה, ציוד ואכוף.

לצורך כך הובאו לחווה 20 סוסים חדשים, הצטרפה לצוות מדריכה טיפולית בעלת ותק וניסיון רב והקבוצה החדשה יצאה לדרך.

נבנה מגרש רכיבה חדש, נבנה משרד עם חדר ציוד, נרכש ציוד מתאים.

החזון שלנו הוא שיגיעו אל תלמים, לחווה של בעלי הצרכים המיוחדים, ילדים ובוגרים שהם בעצמם בעלי צרכים מיוחדים לקבל שיעורים ברכיבה טיפולית בסביבה הכי טיפולית שיכולה להיות.

רכיבה טיפולית מוכרת ומקובלת כבר שנים רבות כתרפיה לכל דבר ועניין, מוכרת על ידי קופות החולים ויש לה ביקוש רב ורשימות המתנה של מטופלים.

בשיעורי רכיבה טיפולית קיימת הפונקציה של המדריך המקצועי, בעל תעודת ההכשרה ברכיבה טיפולית אך לצידו קיימת פונקציה חשובה לא פחות והיא של עוזר המדריך, זה שעוזר להכין את הסוס עם הציוד המתאים למטופל, זה שעוזר לרוכב לעלות על הסוס, שמוליך את הסוס במידה והרוכב אינו יכול לעשות זאת בעצמו, שנמצא עם הסוס כאשר המדריך מתפנה למטופל הרוכב.

תפקיד עוזר המדריך הוא עבודה לכל דבר ועניין שמחייבת הכשרה מקצועית, זהו תפקיד שלומדים אותו במסגרות מסודרות.

המחשבה שלנו כאן בתלמים היא שעוזרי המדריך האלו יהיו החברים בתלמים, אותם אנשים בעלי צרכים מיוחדים. אין אפקט טיפולי יותר משמעותי למטופל מאשר אדם אחר עם צרכים מיוחדים מלווה את תהליך הטיפול שלו.

מיותר לציין שגם החברים עצמם בתלמים יוכלו ליהנות משיעורי רכיבה אצלנו בתלמים, שירות שעד היום נרכש בקהילה בחוות עצמאיות בכסף רב.

לצורך כך צריך להכשיר את החברים שיבחרו וימצאו מתאימים להיות עוזרי מדריך. יצרנו קשר עם מספר מקומות המלמדים רכיבה טיפולית, בנינו יחד איתם תוכנית הכשרה, נבחרה תוכנית הכשרה המנוהלת על ידי ניצן פלג, ישנה תוכנית הכשרה של חצי שנה בסופו מי שישתתף בקורס יקבל תעודת עוזר מדריך שתאפשר לו לעבוד בתלמים או לצאת לעבוד בשוק החופשי, אפשרות חשובה מאוד לחברים בעלי הצרכים המיוחדים, שילוב בקהילה הלכה למעשה כבעלי מקצוע לכל דבר ועניין.

הצעת המחיר לקורס הראשוני לוקחת בחשבון 10 חברים מתלמים שיעברו את הקורס. לחלקם כבר מובטחת בסיום הקורס עבודה ב- 3 חוות רכיבה בצפון. חלקם ישארו לעבוד אצלנו בתלמים.

חוות הרכיבה מוכרת ע"י קופת חולים כללית.

נדרשת השקעה בקורס ההכשרה וכן בציוד עזר שנדרש על ידי קופות החולים כגון סככת המתנה להורים או למלווים, רמפה בטיחותית לעליה על הסוס וכן הלאה.

התחלנו מסע מרתק לבנייה של תוכנית שעוד אין כמוה בארץ, סוסים בחוות לבעלי צרכים מיוחדים יש, אבל בעלי צרכים מיוחדים שיהיו עוזרי מדריך רשמיים ויקבלו את פני המטופלים שמגיעים לרכב, עוד אין, זוהי תוכנית הכשרה ראשונה מסוגה שנבנתה לאחר חשיבה רבה במיוחד לחברים בתלמים ובסופה תעודה מקצועית לכל דבר ועניין.

בתלמים אנו מחפשים כל העת לקדם בכל צורה אפשרית את העיסוקים והרווחה של המועסקים בעלי הצרכים המיוחדים, תוכניות לימוד והעשרה, הכשרות מקצועיות, תוכניות שנבנות במיוחד לחברים שלנו כאן.

תכנית הסוסים היא עוד חלום כזה שהתגשם, חלום שמגובה בעבודת שטח יסודית ומקצועית.

התקשרו אלינו:

052-3638114

כתובתנו:

קיבוץ מרחביה 1910000

  • Facebook - White Circle
  • Instagram Social Icon
  • White YouTube Icon